Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Permanent Videnskabeligt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Afshani, Peyman Lektor peyman@cs.au.dk +4587156202 3553, 323
Arge, Lars Professor large@cs.au.dk +4587156284 5335, 315
Askarov, Aslan Lektor aslan@cs.au.dk +4523823124 5341, 216
Assent, Ira Professor ira@cs.au.dk +4522962341 5335, 357
Bertelsen, Olav W. Lektor olavb@cs.au.dk +4520586120 5342, 120
Birkedal, Lars Professor birkedal@cs.au.dk +4523838546 5341, 225/227
Bouvin, Niels Olof Lektor bouvin@cs.au.dk +4587156176 5346, 123
Brodal, Gerth Stølting Professor gerth@cs.au.dk +4587162387 5335, 321
Bødker, Susanne Professor bodker@cs.au.dk +4587156148 5342, 130
Caprani, Ole Lektor ocaprani@cs.au.dk +4520586208
Christensen, Henrik Bærbak Lektor hbc@cs.au.dk +4521658252 5342, 230
Damgård, Ivan Bjerre Professor ivan@cs.au.dk +4587156258 5335, 277
Hansen, Kristoffer Arnsfelt Lektor arnsfelt@cs.au.dk +4521658246 5335, 213
Hoggan, Eve Lektor eve.hoggan@cs.au.dk
Jensen, Kurt Professor, Vice institutleder kjensen@cs.au.dk +4587156129 5342, 219
Karras, Panagiotis Lektor panos@cs.au.dk +4591416469 5335, 355
Kyng, Morten Professor mkyng@cs.au.dk +4587156228 5346, 320
Larsen, Kasper Green Lektor larsen@cs.au.dk 5335
Madsen, Magnus Adjunkt magnusm@cs.au.dk
Madsen, Ole Lehrmann Professor ole.l.madsen@cs.au.dk +4587156187 5346, 328
Mottin, Davide Tenure Track Adjunkt davide@cs.au.dk 5335, 353
Møller, Anders Professor amoeller@cs.au.dk +4587156254 5341, 224
Nielsen, Jesper Buus Professor jbn@cs.au.dk +4520586210
Orlandi, Claudio Lektor orlandi@cs.au.dk +4587156193 5335, 282
Pavlogiannis, Andreas Adjunkt pavlogiannis@cs.au.dk
Pedersen, Christian Storm cstorm@birc.au.dk +4587155559
Petersen, Marianne Graves Lektor mgraves@cs.au.dk +4523382284 5346, 121
Scholl, Peter Tenure Track Adjunkt peter.scholl@cs.au.dk
Schulz, Hans-Jörg Lektor hjschulz@cs.au.dk
Spitters, Bas Lektor spitters@cs.au.dk 5341, 223
Vermeulen, Jo Lektor jo.vermeulen@cs.au.dk +4593508885 5346, 122
van de Pol, Jaco Professor jaco@cs.au.dk

Permanent Administrativt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Malene Bisgaard Blaabjerg Forskningsgruppekoordinator malene.andersen@cs.au.dk +4522980802 5335, 287
Blunck, Henrik blunck@cs.au.dk +4522422965 5346, 117
Christensen, Simon Møller Lab koordinator simon@cs.au.dk
Frandsen, Gudmund Skovbjerg Akademisk medarbejder gudmund@cs.au.dk +4520586178 5335, 275
Frederiksen, Jan Project Manager I Human Resource Coordinator jrf@cs.au.dk +4587165459 5335, 314
Hansen, Thomas Riisgaard Specialkonsulent thomas@cs.au.dk 5342, 227
Iversen, Marianne Dammand Forskningsgruppekoordinator dammand@cs.au.dk +4587156147 5346, 125
Markussen, Søs Küster Chefsekretær skm@cs.au.dk
Nielsen, Dorthe Haagen Forskningsgruppekoordinator dortheas@cs.au.dk +4587155576 5335, 316
Olsen, Andreas Birch Studiemiljøkoordinator abolsen@cs.au.dk +4551230233 5342, 223
Poulsen, Søren Specialkonsulent poulsen@cs.au.dk +4587156131 5342, 226
Rasmussen, Julie Forskningsgruppekoordinator jras@cs.au.dk
Rasmussen, Sofia Forskningsgruppekoordinator sofia@cs.au.dk +4524424345 5341, 221
Rudolph, Tina Kontorfunktionær rudolph@cs.au.dk +4587154112 5342, 116
Sørensen, Na Ree Sabina Pagaard Chefkonsulent / Sekretariatsleder nrs@cs.au.dk +4523357280

PhD studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Kristoffer Just Arndal Ph.d.-studerende kja@cs.au.dk
Avdic, Mirzel Ph.d.-studerende miavd18@cs.au.dk
Bay, Johan Ph.d.-studerende bay@cs.au.dk
Bidlingmaier, Martin Ernst Ph.d.-studerende mbidlingmaier@cs.au.dk
Blaabjerg, Jeppe Fredsgaard Ph.d.-studerende jfblaa@cs.au.dk
Borowski, Marcel Ph.d.-studerende marcel.borowski@cs.au.dk
Bressa, Nathalie Alexandra Ph.d.-studerende nathalie.bressa@cs.au.dk
Cavassim Alves, Maria Izabel Ph.d.-studerende mica@cs.au.dk
Ciosici, Manuel Rafael Ph.d.-studerende manuel@cs.au.dk
Coll Macià, Moisès Ph.d.-studerende moicoll@cs.au.dk
Dalskov, Anders Peter Kragh Ph.d.-studerende anderspkd@cs.au.dk
Drewsen, Asger Hautop Ph.d.-studerende drewsen@cs.au.dk
Enni, Simon Ph.d.-studerende enni@cs.au.dk
Escudero Ospina, Daniel Esteban Ph.d.-studerende escudero@cs.au.dk
Evangelista Belo, Joao Marcelo Ph.d.-studerende joaobelo@cs.au.dk
Freksen, Casper Ph.d.-studerende cfreksen@cs.au.dk
Georges, Aïna Linn Ph.d.-studerende ageorges@cs.au.dk
Ghosh, Satrajit Postdoc satrajit@cs.au.dk
Gratzer, Daniel Ph.d.-studerende gratzer@cs.au.dk
Gregersen, Simon Oddershede Ph.d.-studerende gregersen@cs.au.dk
Grønbæk, Jens Emil Ph.d.-studerende jensemil@cs.au.dk
Hogräfer, Marius Ph.d.-studerende mhograefer@cs.au.dk
Hvilshøj, Frederik Ph.d.-studerende fhvilshoj@cs.au.dk
Jakobsen, Kasper Ph.d.-studerende kasperbj@cs.au.dk
Kristensen, Erik Krogh Ph.d.-studerende erik@cs.au.dk
Larsen-Ledet, Ida Ph.d.-studerende ida.ll@cs.au.dk
Logins, Alvis Ph.d.-studerende alvis@cs.au.dk
Mampentzidis, Konstantinos Ph.d.-studerende kmampent@cs.au.dk
Mathiasen, Alexander Ph.d.-studerende alexmath@cs.au.dk
Mathisen, Andreas Postdoc am@cs.au.dk
Neerbek, Jan Ph.d.-studerende jan.neerbek@cs.au.dk
Nellemann, Katrine Scheel Ph.d.-studerende scheel@cs.au.dk
Nielsen, Benjamin Barslev Ph.d.-studerende barslev@cs.au.dk
Noor, Bakhtawar Ph.d.-studerende au560049@cs.au.dk
Oechsner, Sabine Postdoc oechsner@cs.au.dk
Ohlenbusch, Marit Edna Ph.d.-studerende meo@cs.au.dk
Pedersen, Mathias Ph.d.-studerende mvp@cs.au.dk
Petersen, Rasmus Killmann Brogaard Ph.d.-studerende killmann@cs.au.dk
Rasmussen, Troels Ph.d.-studerende troels.rasmussen@cs.au.dk
Rav, Mathias Ph.d.-stipendiat rav@madalgo.au.dk 5335, 334
Riera Belles, Meritxell Ph.d.-studerende mtxellrb@cs.au.dk
Schwartzbach, Nikolaj Ignatieff Ph.d.-studerende nis@cs.au.dk
Simkin, Mark Postdoc simkin@cs.au.dk
Skorstengaard, Lau Ph.d.-studerende lau@cs.au.dk
Speed, Maria maria@birc.au.dk 1110
Svendsen, Svend Christian Ph.d.-studerende svendcs@cs.au.dk
Takahashi, Akira Ph.d.-studerende takahashi@cs.au.dk
Tausen, Marni Ph.d.-studerende marni@cs.au.dk
Thomsen, Søren Eller Ph.d.-studerende sethomsen@cs.au.dk 5341, 220
Torp, Martin Toldam Ph.d.-studerende torp@cs.au.dk