Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Faculty

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Afshani, Peyman Lektor peyman@cs.au.dk +4587156202 3553, 323
Agrawal, Vidhi Studenter programmør viag@cs.au.dk
Aguirre, Alejandro Postdoc alejandro@cs.au.dk
Andersen, Jacob Ekstern VIP jacob.andersen@alexandra.dk
Andreassen, Per Selmann Studielektor pean@cs.au.dk
Aranha, Diego F. Lektor dfaranha@cs.au.dk
Askarov, Aslan Lektor aslan@cs.au.dk +4523823124 5341, 216
Aslay, Cigdem Tenure Track Adjunkt cigdem@cs.au.dk
Assent, Ira Professor ira@cs.au.dk +4522962341 +4522962341 5335, 357
Basu Roy, Aniket Postdoc aniket@cs.au.dk
Bertelsen, Olav W. Lektor olavb@cs.au.dk +4520586120 +4520586120 5342, 120
Bilstrup, Karl-Emil Kjær Postdoc keb@cs.au.dk
Birkedal, Lars Professor birkedal@cs.au.dk +4523838546 5341, 225/227
Bødker, Susanne Professor bodker@cs.au.dk +4540247988 5342, 130
Borowski, Marcel Postdoc marcel.borowski@cs.au.dk
Bouvin, Niels Olof Lektor bouvin@cs.au.dk +4587156176 +4530257569 5346, 123
Brodal, Gerth Stølting Professor gerth@cs.au.dk +4550595432 +4550595432 5335, 321
Caprani, Ole Lektor ocaprani@cs.au.dk +4520586208
Caragiannis, Ioannis Professor iannis@cs.au.dk +4587154112 5335, 335
Chester, Sean Postdoc schester@cs.au.dk
Chiang, James Hsin-Yu Postdoc jachiang@cs.au.dk
Christensen, Henrik Bærbak Lektor hbc@cs.au.dk +4521658252 +4521658252 5342, 230
da Cunha, Arthur Postdoc dac@cs.au.dk
Damgård, Ivan Bjerre Professor ivan@cs.au.dk +4587156258 +4520837137 5335, 277
Dideriksen, Mette Munch Kontorelev mmd@cs.au.dk +4520788876 5342, 123
Elmqvist, Niklas Professor elm@cs.au.dk +45 21 77 79 00
Fan, Chenglin Post doc. clfan@cs.au.dk
Francati, Danilo Postdoc dfrancati@cs.au.dk
Gellersen, Hans Professor hwg@cs.au.dk
Gratzer, Daniel Postdoc gratzer@cs.au.dk
Gregersen, Simon Oddershede Postdoc gregersen@cs.au.dk
Grønbæk, Jens Emil Adjunkt jensemil@cs.au.dk
Grønbæk, Kaj Institutleder kgronbak@cs.au.dk +4521495634 5346, 134
Grønlund, Allan Postdoc jallan@cs.au.dk +4587156279 5335, 320
Gündogar, Zeynep Postdoc zeynep@cs.au.dk
Hansen, Kristoffer Arnsfelt Lektor arnsfelt@cs.au.dk +4521658246 +4521658246 5335, 333
Haque, Mohammad Ahsanul Postdoc mah@cs.au.dk
Haselwarter, Philipp Georg Postdoc pgh@cs.au.dk
Heinze, Thomas Postdoc t.heinze@cs.au.dk 5341, 220
Hinrichsen, Jonas Kastberg Postdoc hinrichsen@cs.au.dk
Hoggan, Eve Lektor eve.hoggan@cs.au.dk
Jensen, Kurt Professor kjensen@cs.au.dk +4529905612 5342, 219
Karras, Panagiotis Lektor panos@cs.au.dk +4591416469 5335, 355
Kaspersen, Magnus Høholt Postdoc magnushk@cc.au.dk
Klokmose, Clemens Nylandsted Lektor clemens@cs.au.dk +4528556442 5342, 124
Kyng, Morten Professor mkyng@cs.au.dk +4587156228 +4520269911 5346, 320
Lampropoulos, Konstantinos Videnskabelig assistent dinos@cs.au.dk
Larsen, Kasper Green Professor larsen@cs.au.dk
Lunding, Mille Skovhus Ph.d.-studerende milledsk@cs.au.dk
Madsen, Magnus Lektor magnusm@cs.au.dk

PhD students

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aagaard, Frederik Lerbjerg Ph.d.-studerende aagaard@cs.au.dk
Abram, Damiano Ph.d.-studerende damiano.abram@cs.au.dk
Amico, Tommaso Ph.d.-studerende tomam@cs.au.dk
Årdal, Marius Andre Ph.d.-studerende maardal@cs.au.dk
Bachmann, Asger Studenterunderviser agb@birc.au.dk
Bainson, Ama Bembua Ph.d.-studerende ama@cs.au.dk
Behera, Amik Raj Ph.d.-studerende bamikraj@cs.au.dk
Berger, Caroline Palma Ph.d.-studerende caroline.berger@cs.au.dk
Blatchley Hansen, Adam Ph.d.-studerende blatchley@cs.au.dk
Braun, Lennart Ph.d.-studerende braun@cs.au.dk
Burkhardt, Jakob Ph.d.-studerende jakob@cs.au.dk
Ciosici, Manuel Rafael Ph.d.-studerende manuel@cs.au.dk 5335, 341
Dahlsen-Jensen, Mikael Bisgaard SU ph.d-stipendiat mikael@cs.au.dk
Dong, Yifan Ph.d.-studerende yvan.dong@cs.au.dk
Draganov, Andrew Alexander Ph.d.-studerende draganovandrew@cs.au.dk
Dybboe, Maja Ph.d.-studerende dybboe@cs.au.dk
Egger, Maximilian Kurt Ph.d.-studerende maximilian.egger@cs.au.dk
Ellemose, Johannes Ph.d.-studerende ellemose@cs.au.dk
Fehrs, Karl Albert Friedrich Ph.d.-studerende karl@cs.au.dk
Hall-Andersen, Mathias Nørup Ph.d.-studerende ma@cs.au.dk
Hansen, Lasse Letager Ph.d.-studerende letager@cs.au.dk
Høgsgaard, Mikael Møller Ph.d.-studerende hogsgaard@cs.au.dk
Homrighausen, Sebastian Ph.d.-studerende homrighausen@cs.au.dk
Huang, Cheng Ph.d.-studerende cheng@cs.au.dk
Hwang, Chiwoong Ph.d.-studerende hwangcw@cs.au.dk
Jensen, Casper Svenning Ph.d.-studerende semadk@cs.au.dk 5341, 220
Jiang, Yijing Ph.d.-studerende y.jiang@cs.au.dk
Jiang, Zhile Lønnet ph.d-stipendiat zhile@cs.au.dk
Johns, Christoph Albert Ph.d.-studerende cajohns@cs.au.dk
Jørgensen, Steffan Christ Sølvsten Ph.d.-studerende soelvsten@cs.au.dk
Kamp, Simon Holmgaard Ph.d.-studerende kamp@cs.au.dk
Kejlberg, Casper Agergaard Ph.d.-studerende ckr@cs.au.dk +4587156257 5335, 326
Keller, Hannah Josephine Ph.d.-studerende hkeller@cs.au.dk
Khani, Pouya Ph.d.-studerende pouya.khani@cs.au.dk
Killmann, Katrine Scheel Ph.d.-studerende scheel@cs.au.dk
Kleinau, Julia Ph.d.-studerende julia.kleinau@cs.au.dk
Kolby, Sebastian Ph.d.-studerende sk@cs.au.dk
Larsen, Andreas Stenbæk Ph.d.-studerende astenbaek@cs.au.dk
Laursen, Mathias Rud Ph.d.-studerende mrud@cs.au.dk
Legoupil, Maxime Robert Sébastien Lønnet ph.d-stipendiat maxime@cs.au.dk
Lettich, Francesco Ph.d.-studerende lettich@cs.au.dk 5335
Li, Kwing Hei Ph.d.-studerende hei.li@cs.au.dk
Liu, Zongyuan Ph.d.-studerende zy.liu@cs.au.dk
Lunding, Mille Skovhus Ph.d.-studerende milledsk@cs.au.dk
Lunding, Rasmus Skovhus Ph.d.-studerende rsl@cs.au.dk
Lutze, Matthew Christian Demuth Lønnet ph.d-stipendiat mlutze@cs.au.dk
Lystbæk, Mathias Nørhede Ph.d.-studerende mathiasl@cs.au.dk
Ma, Mike Ph.d.-studerende yu@cs.au.dk +4587156235 5335, 346
Ma, Wenyue Ph.d.-studerende wenyuema@cs.au.dk
Manakhov, Pavel Ph.d.-studerende pmanakhov@cs.au.dk

Administrative staff

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Agrawal, Vidhi Studenter programmør viag@cs.au.dk
Andersen, Maja Malmdorf Forskningsgruppekoordinator mma@cs.au.dk 5335, 329
Andersen, Malene Bisgaard Blaabjerg Forskningsgruppekoordinator malene.andersen@cs.au.dk +4522980802 5335, 287
Bach, Helena Luna Forskningsgruppeadministrator hlb@cs.au.dk 5335, 331
Christensen, Simon Hoggan Lab koordinator simon@cs.au.dk +4528943412
Dideriksen, Mette Munch Kontorelev mmd@cs.au.dk +4520788876 5342, 123
Gammelgaard Farup, Henriette Forskningsgruppekoordinator henriettefarup@cs.au.dk +4593522241 5341, 217
Gøttsche, Christina Sanne Outreach Manager og Studielivsudvikler csg@cs.au.dk 5342, 227
Hjøllund, Lene Chefrådgiver/Sekretariatsleder lehj@cs.au.dk +4593522685
Holm Kanstrup, Katrine Chef-/specialkonsulent khk@cs.au.dk
Iversen, Marianne Dammand Forskningsgruppekoordinator dammand@cs.au.dk +4524471117 5346, 125
Markussen, Søs Küster HR-koordinator skm@cs.au.dk +4528865596
Olsen, Andreas Birch Uddannelsesrådgiver abolsen@cs.au.dk +4551230233 5342, 223
Poulsen, Søren Chefkonsulent poulsen@cs.au.dk +4520951282
Rasmussen, Sofia Hedegaard Communications Manager sofia@cs.au.dk +4524424345 5342, 218
Rudolph, Tina Kontorfunktionær rudolph@cs.au.dk +4530247114 5342, 116
Schiøtz, Ida Juul Kommunikations praktikant ijsch@cs.au.dk 5342, 213
Sørensen, Mette Chefsekretær / PhD-koordinator ms@cs.au.dk
Wøbbe, Louise Bødker Uddannelseskonsulent lbw@cs.au.dk