Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Permanent Videnskabeligt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Afshani, Peyman Lektor peyman@cs.au.dk +4587156202 3553, 323
Aranha, Diego F. Lektor dfaranha@cs.au.dk
Arge, Lars Professor large@cs.au.dk +4587156284 5335, 315
Askarov, Aslan Lektor aslan@cs.au.dk +4523823124 5341, 216
Aslay, Cigdem Tenure Track Adjunkt cigdem@cs.au.dk
Assent, Ira Professor ira@cs.au.dk +4522962341 5335, 357
Baum, Carsten Lektor cbaum@cs.au.dk
Bertelsen, Olav W. Lektor olavb@cs.au.dk +4520586120 5342, 120
Birkedal, Lars Professor birkedal@cs.au.dk +4523838546 5341, 225/227
Bouvin, Niels Olof Lektor bouvin@cs.au.dk +4587156176 5346, 123
Brodal, Gerth Stølting Professor gerth@cs.au.dk +4587162387 5335, 321
Bødker, Susanne Professor bodker@cs.au.dk +4587156148 5342, 130
Caprani, Ole Lektor ocaprani@cs.au.dk +4520586208
Caragiannis, Ioannis Professor iannis@cs.au.dk +4587154112
Christensen, Henrik Bærbak Lektor hbc@cs.au.dk +4521658252 5342, 230
Damgård, Ivan Bjerre Professor ivan@cs.au.dk +4587156258 5335, 277
Gellersen, Hans Professor hwg@cs.au.dk
Hansen, Kristoffer Arnsfelt Lektor arnsfelt@cs.au.dk +4521658246 5335, 213
Hoggan, Eve Lektor eve.hoggan@cs.au.dk
Jensen, Kurt Professor kjensen@cs.au.dk +4587156129 5342, 219
Karras, Panagiotis Lektor panos@cs.au.dk +4591416469 5335, 355
Kyng, Morten Professor mkyng@cs.au.dk +4587156228 5346, 320
Larsen, Kasper Green Lektor larsen@cs.au.dk 5335
Madsen, Magnus Adjunkt magnusm@cs.au.dk
Madsen, Ole Lehrmann Professor ole.l.madsen@cs.au.dk +4587156187 5346, 328
Mottin, Davide Tenure Track Adjunkt davide@cs.au.dk 5335, 353
Møller, Anders Professor amoeller@cs.au.dk +4587156254 5341, 224
Nielsen, Jesper Buus Professor jbn@cs.au.dk +4520586210
Orlandi, Claudio Lektor orlandi@cs.au.dk +4587156193 5335, 282
Pavlogiannis, Andreas Adjunkt pavlogiannis@cs.au.dk +4593522175 5341, 223
Petersen, Marianne Graves Lektor mgraves@cs.au.dk +4523382284 5346, 121
Scholl, Peter Tenure Track Adjunkt peter.scholl@cs.au.dk
Schulz, Hans-Jörg Lektor hjschulz@cs.au.dk
Schwiegelshohn, Chris Tenure Track Adjunkt schwiegelshohn@cs.au.dk
Spitters, Bas Lektor spitters@cs.au.dk 5335, 268
Timany, Amin Lektor Tenure Track timany@cs.au.dk
van de Pol, Jaco Professor jaco@cs.au.dk

Permanent Administrativt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Ida Christine Vestergaard Faglig koordinator for Master i Informatik ica@cs.au.dk
Andersen, Malene Bisgaard Blaabjerg Forskningsgruppekoordinator malene.andersen@cs.au.dk +4522980802 5335, 287
Christensen, Simon Møller Lab koordinator simon@cs.au.dk
Frandsen, Gudmund Skovbjerg Akademisk medarbejder gudmund@cs.au.dk +4520586178 5335, 275
Frederiksen, Jan Project Manager I Human Resource Coordinator janfre@cs.au.dk +4587165459 5335, 314
Gammelgaard Farup, Henriette Forskningsgruppekoordinator henriettefarup@cs.au.dk +4593522241 5341, 217
Grøn, Henriette Vestergaard Kontorelev hegro@cs.au.dk +4593522125 5342, 121
Gøttsche, Christina Sanne Student Recruitment Coordinator csg@cs.au.dk +4541134927
Hansen, Thomas Riisgaard Specialkonsulent thomas@cs.au.dk 5342, 227
Iversen, Marianne Dammand Forskningsgruppekoordinator dammand@cs.au.dk +4587156147 5346, 125
Markussen, Søs Küster Chefsekretær skm@cs.au.dk
Olsen, Andreas Birch Studiemiljøkoordinator abolsen@cs.au.dk +4551230233 5342, 223
Poulsen, Søren Specialkonsulent poulsen@cs.au.dk +4587156131 5342, 226
Rasmussen, Julie Forskningsgruppekoordinator jras@cs.au.dk
Rasmussen, Sofia Center Manager sofia@cs.au.dk +4524424345 5341, 221
Rudolph, Tina Kontorfunktionær rudolph@cs.au.dk +4587154112 5342, 116
Sørensen, Na Ree Chefkonsulent / Sekretariatsleder nrs@cs.au.dk +4523357280

PhD studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Abram, Damiano Ph.d.-studerende damiano.abram@cs.au.dk
Avdic, Mirzel Ph.d.-studerende miavd18@cs.au.dk
Bay, Johan Ph.d.-studerende bay@cs.au.dk
Bidlingmaier, Martin Ernst Ph.d.-studerende mbidlingmaier@cs.au.dk
Bilstrup, Karl-Emil Kjær Ph.d.-studerende keb@cs.au.dk
Borowski, Marcel Ph.d.-studerende marcel.borowski@cs.au.dk
Braun, Lennart Ph.d.-studerende braun@cs.au.dk
Bressa, Nathalie Alexandra Ph.d.-studerende nathalie.bressa@cs.au.dk
Coll Macià, Moisès Ph.d.-studerende moicoll@cs.au.dk
Drewsen, Asger Hautop Ph.d.-studerende drewsen@cs.au.dk
Enni, Simon Ph.d.-studerende enni@cs.au.dk
Escudero Ospina, Daniel Esteban Ph.d.-studerende escudero@cs.au.dk
Evangelista Belo, Joao Marcelo Ph.d.-studerende joaobelo@cs.au.dk
Gregersen, Simon Oddershede Ph.d.-studerende gregersen@cs.au.dk
Hall-Andersen, Mathias Nørup Ph.d.-studerende ma@cs.au.dk
Han, Kevin Wenkai Ph.d.-studerende wenkaihan@cs.au.dk
Hermanns, Judith Franziska Ph.d.-studerende judith@cs.au.dk
Hogräfer, Marius Ph.d.-studerende mhograefer@cs.au.dk
Hvass, Benjamin Salling Ph.d.-studerende bsh@cs.au.dk
Hvilshøj, Frederik Ph.d.-studerende fhvilshoj@cs.au.dk
Høgh, Kasper Ph.d.-studerende kh@cs.au.dk
Høgsgaard, Mikael Møller Ph.d.-studerende mikael.moeller.hoegsgaard@cs.au.dk
Jørgensen, Jakob Rødsgaard Ph.d.-studerende jakobrj@cs.au.dk
Kaspersen, Magnus Høholt Ph.d.-studerende magnushk@cs.au.dk
Khoshakhlagh, Hamidreza Ph.d.-studerende hamidreza@cs.au.dk
Knudsen, Mille Ph.d.-studerende milledsk@cs.au.dk
Lassen, Johan Kjeldbjerg Ph.d.-studerende johan.lassen@cs.au.dk
Liu, Zongyuan Ph.d.-studerende zy.liu@cs.au.dk
Mathiasen, Alexander Ph.d.-studerende alexmath@cs.au.dk
Moradan, Atefeh Ph.d.-studerende atefeh.moradan@cs.au.dk
Munch-Hansen, Alexander Ph.d.-studerende almun@cs.au.dk
Nielsen, Benjamin Barslev Ph.d.-studerende barslev@cs.au.dk
Nielsen, Jakob Botsch Ph.d.-studerende botsch@cs.au.dk
Nieto Rodriguez, Abel Ph.d.-studerende abeln@cs.au.dk
Noor, Bakhtawar Ph.d.-studerende au560049@cs.au.dk
Petersen, Rasmus Killmann Brogaard Ph.d.-studerende killmann@cs.au.dk
Qian, Zesen Ph.d.-studerende zesen.qian@cs.au.dk 5341, 226
Rachuri, Sai Rahul Ph.d.-studerende rachuri@cs.au.dk
Riera Belles, Meritxell Ph.d.-studerende mtxellrb@cs.au.dk
Saioc, Georgian-Vlad Ph.d.-studerende gvsaioc@cs.au.dk
Sidorenco, Nikolaj Ph.d.-studerende sidorenco@cs.au.dk
Starup, Jonathan Lindegaard Ph.d.-studerende jls@cs.au.dk
Stassen, Philipp Jan Andries Ph.d.-studerende stassen@cs.au.dk
Svendsen, Svend Christian Ph.d.-studerende svendcs@cs.au.dk
Sørensen, Erik Fogh Ph.d.-studerende eriks@cs.au.dk
Takahashi, Akira Ph.d.-studerende takahashi@cs.au.dk
Thomsen, Søren Eller Ph.d.-studerende sethomsen@cs.au.dk 5341, 220
Torp, Martin Toldam Ph.d.-studerende torp@cs.au.dk
van Oosterhout, Anke Ph.d.-studerende a.v.oosterhout@cs.au.dk