Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Faculty

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Melissaris, Kelsey Gates Postdoc kelsey@cs.au.dk
Meyer, Pierre Edward Postdoc pierre.meyer@cs.au.dk
Mic, Vladimir Postdoc v.mic@cs.au.dk
Møller, Anders Professor, Viceinstitutleder amoeller@cs.au.dk +4523309994 +4523309994 5341, 224
Mottin, Davide Lektor davide@cs.au.dk
Musaeus, Line Have Postdoc lh@cs.au.dk
Nelson, Boel Postdoc boel@cs.au.dk
Nielsen, Jesper Buus Professor jbn@cs.au.dk +4520586210
Orlandi, Claudio Professor orlandi@cs.au.dk +4521433249
Pancholi, Mahak Rakesh Postdoc mahakp@cs.au.dk
Pavlogiannis, Andreas Lektor pavlogiannis@cs.au.dk
Petersen, Marianne Graves Professor mgraves@cs.au.dk +4523382284 +4523382284 5346, 121
Pfeuffer, Ken Tenure Track Assistant Professor ken@cs.au.dk
Pichon-Pharabod, Jean Tenure Track Assistant Professor jean.pichon@cs.au.dk
Roy, Lawrence David Postdoc lance.roy@cs.au.dk
Schiøtz, Ida Juul Kommunikations praktikant ijsch@cs.au.dk 5342, 213
Schmidt, Erik Meineche Lektor emeritus ems@cs.au.dk +4523382376
Scholl, Peter Lektor peter.scholl@cs.au.dk
Schulz, Hans-Jörg Lektor hjschulz@cs.au.dk
Schwiegelshohn, Chris Lektor schwiegelshohn@cs.au.dk
Sieczkowski, Filip Postdoc filips@cs.au.dk
Søndergaard, Anders AC-personale m.fl. a@cs.au.dk
Spitters, Bas Lektor spitters@cs.au.dk 5335, 398
Srinivasan, Srikanth Lektor srikanth@cs.au.dk
Tejada Castillo, Carlos Eduardo Postdoc ct@cs.au.dk
Thai Son, Mai Postdoc mtson@cs.au.dk 5335, 345
Timany, Amin Lektor Tenure Track timany@cs.au.dk
Truong, Thi Tam Postdoc truongthitam@cs.au.dk
van de Pol, Jaco Professor jaco@cs.au.dk
Wessely, Michael Tenure Track Adjunkt michael.wessely@cs.au.dk
Wøbbe, Louise Bødker Uddannelseskonsulent lbw@cs.au.dk
Yakoubov, Sophia Tenure Track Assistant Professor sophia.yakoubov@cs.au.dk
Zeng, Zhiwei Videnskabelig assistent zeng@cs.au.dk

PhD students

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Mathiasen, Alexander phd-studerende alexmath@cs.au.dk
Mathiasen, Anders Alnor Ph.d.-studerende alnor@cs.au.dk
Matthews, Pernille Ph.d.-studerende matthews@cs.au.dk
Melissaris Papanikolaou, Nikolaos Ph.d.-studerende nikolas@cs.au.dk
Merrild, Magnus Christian Ring Ph.d.-studerende merrild@cs.au.dk
Moradan, Atefeh Ph.d.-studerende atefeh.moradan@cs.au.dk
Mortensen, Kasper Overgaard Ph.d.-studerende km@cs.au.dk
Mu, Qianqian Ph.d.-studerende qianqianmu@cs.au.dk
Namakonov, Egor Sergeevich Ph.d.-studerende e.namakonov@cs.au.dk
Neerbek, Jan Erhvervs PhD studerende jan.neerbek@cs.au.dk 5335
Nielsen, Eske Hoy Ph.d.-studerende eske@cs.au.dk
Olivry, Auguste Gæste PhD auguste.olivry@ens.fr
Özbek, Doga Ph.d.-studerende doga.ozbek@cs.au.dk
Pablos Sarabia, Rafael Ph.d.-studerende rpablos@cs.au.dk
Pancholi, Mahak Rakesh Postdoc mahakp@cs.au.dk
Pauli, Amalie Brogaard Ph.d.-studerende ampa@cs.au.dk
Paviotti, Marco Gæste PhD mpav@cs.au.dk 5341, 213
Petsinis, Petros Ph.d.-studerende petsinis@cs.au.dk
Porsborg, Peter Sørud Ph.d.-studerende pepo@birc.au.dk
Rathish, Harith Ph.d.-studerende harith@cs.au.dk
Rousseau, Bastien Tom Titouan Ph.d.-studerende bastien.rousseau@cs.au.dk
Rysgaard, Casper Moldrup Ph.d.-studerende rysgaard@cs.au.dk
Saioc, Georgian-Vlad Ph.d.-studerende gvsaioc@cs.au.dk
Sánchez Esquivel, Juan Ph.d.-studerende juan@cs.au.dk
Schou, Jens Kristian Refsgaard Ph.d.-studerende jkrs@cs.au.dk
Shyam, Sudarshan Ph.d.-studerende shyam@cs.au.dk
Skitsas, Konstantinos Ph.d.-studerende skitsas@cs.au.dk
Srinivasan, Arvind Ph.d.-studerende arvind@cs.au.dk
Starup, Jonathan Lindegaard Ph.d.-studerende jls@cs.au.dk
Stassen, Philipp Jan Andries Ph.d.-studerende stassen@cs.au.dk
Stepanenko, Sergei Ph.d.-studerende sergei.stepanenko@cs.au.dk
Sternad, Jure Ph.d.-studerende jsternad@cs.au.dk
Su, Hsin-Hao Ph.d.-stipendiat hsinhao@cs.au.dk 5335, 334
Svenning, Rolf Ph.d.-studerende rolfsvenning@cs.au.dk
Toftrup, Mads Bech Ph.d.-studerende toftrup@cs.au.dk
Tunç, Hünkar Can Ph.d.-studerende tunc@cs.au.dk
Vindum, Simon Friis Ph.d.-studerende vindum@cs.au.dk
Vinther, Johan Nygaard Ph.d.-studerende jnv@birc.au.dk
Wagner, Uta Ph.d.-studerende uta.wagner@cs.au.dk
Wilkinson, Bryan T. Ph.d.-studerende btw@cs.au.dk +4587156214 5335, 331
Xu, Wenyuan Ph.d.-studerende wenyuan.xu@cs.au.dk
Zardbani, Fatemeh Ph.d.-studerende fatemeh.zardbani@cs.au.dk

Administrative staff

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning