Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Permanent Videnskabeligt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Afshani, Peyman Lektor peyman@cs.au.dk +4587156202 3553, 323
Arge, Lars Professor large@cs.au.dk +4587156284 5335, 315
Askarov, Aslan Lektor aslan@cs.au.dk +4523823124 5341, 216
Assent, Ira Professor ira@cs.au.dk +4522962341 5335, 357
Bertelsen, Olav W. Lektor olavb@cs.au.dk +4520586120 5342, 120
Birkedal, Lars Professor birkedal@cs.au.dk +4523838546 5341, 225/227
Bouvin, Niels Olof Lektor bouvin@cs.au.dk +4587156176 5346, 123
Brodal, Gerth Stølting Professor gerth@cs.au.dk +4587162387 5335, 321
Bødker, Susanne Professor bodker@cs.au.dk +4587156148 5342, 130
Caprani, Ole Lektor ocaprani@cs.au.dk +4520586208 5346, 038
Caspersen, Michael E. Direktør mec@it-vest.dk +4570276851 5520, (Incuba Science Park, 3. etage øst)
Christensen, Henrik Bærbak Lektor hbc@cs.au.dk +4521658252 5342, 230
Damgård, Ivan Bjerre Professor ivan@cs.au.dk +4587156258 5335, 277
Danvy, Olivier Adjungeret professor danvy@cs.au.dk +4520586214
Grønbæk, Kaj Institutleder kgronbak@cs.au.dk +4521495634
Hansen, Kristoffer Arnsfelt Lektor arnsfelt@cs.au.dk +4521658246 5335, 281
Hoggan, Eve Lektor eve.hoggan@cs.au.dk
Jensen, Kurt Professor, Vice institutleder kjensen@cs.au.dk +4587156129 5346, 237
Karras, Panagiotis Lektor panos@cs.au.dk +4591416469 5335, 355
Kyng, Morten Professor mkyng@cs.au.dk +4587156228 5346, 320
Larsen, Kasper Green Lektor larsen@cs.au.dk 5335
Madsen, Magnus Adjunkt magnusm@cs.au.dk
Mottin, Davide Tenure Track Adjunkt davide@cs.au.dk +45 30849933 5335, 353
Møller, Anders Professor amoeller@cs.au.dk +4587156254 5341, 224
Nielsen, Jesper Buus Professor jbn@cs.au.dk +4520586210
Nielsen, Mogens Professor emeritus mn@cs.au.dk +4587156272 5335, 328
Orlandi, Claudio Lektor orlandi@cs.au.dk +4587156193 5335, 282
Petersen, Marianne Graves Lektor mgraves@cs.au.dk +4523382284 5346, 121
Schmidt, Erik Meineche Chefkonsulent ems@au.dk +4587155575 5335, 317
Schulz, Hans-Jörg Lektor hjschulz@cs.au.dk
Skyum, Sven Docent sskyum@cs.au.dk +4593936837 5335, 313
Spitters, Bas Lektor spitters@cs.au.dk 5341, 223
Stroustrup, Bjarne Adjungeret professor
Vermeulen, Jo Lektor jo.vermeulen@cs.au.dk +4593508885 5346, 122
van de Pol, Jaco Professor jaco@cs.au.dk

Permanent Teknisk Administrativt Personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Malene Bisgaard Blaabjerg Forskningsgruppekoordinator malene.andersen@cs.au.dk +4522980802 5335, 287
Blunck, Henrik blunck@cs.au.dk +4522422965 5346, 117
Bøcher, Peder Klith Akademisk medarbejder peder.bocher@bios.au.dk +4587156521 1540, 333
Etches, Adam Akademisk medarbejder etches@cs.au.dk
Frandsen, Gudmund Skovbjerg Akademisk medarbejder gudmund@cs.au.dk +4520586178 5335, 275
Frederiksen, Jan Project Manager I Human Resource Coordinator jrf@cs.au.dk +4520374477 5335, 314
Grønbæk, Kaj Institutleder kgronbak@cs.au.dk +4521495634
Grønlund, Allan Postdoc jallan@cs.au.dk +4587156279 5335, 320
Hansen, Thomas Riisgaard Specialkonsulent thomas@cs.au.dk 5342, 227
Iversen, Marianne Dammand Forskningsgruppekoordinator dammand@cs.au.dk +4587156147 5346, 125
Kempf, Lasse lasse.kempf@cs.au.dk +4526749201
Markussen, Søs Küster Kontorelev skm@cs.au.dk 5342, 121
Moore, Mark Forskningsassistent moore@cs.au.dk +4524404972
Nielsen, Dorthe Haagen Forskningsgruppekoordinator dortheas@cs.au.dk +4587155576 5335, 287
Olsen, Andreas Birch Studiemiljøkoordinator abolsen@cs.au.dk +4551230233 5342, 223
Poulsen, Søren Specialkonsulent poulsen@cs.au.dk +4587156131 5342, 226
Rasmussen, Sofia Forskningsgruppekoordinator sofia@cs.au.dk +4524424345 5341, 221
Rudolph, Tina Kontorfunktionær rudolph@cs.au.dk +4587154112 5342, 116
Schmidt, Erik Meineche Chefkonsulent ems@au.dk +4587155575 5335, 317
Sørensen, Na Ree Sabina Pagaard Chefkonsulent / Sekretariatsleder nrs@cs.au.dk +4523357280
Trettvik, Johan Ekstern lektor johan@psy.au.dk

PhD studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Andersen, Kristoffer Just Arndal Ph.d.-studerende kja@cs.au.dk
Avdic, Mirzel Ph.d.-studerende miavd18@cs.au.dk
Bay, Johan Ph.d.-studerende bay@cs.au.dk
Bidlingmaier, Martin Ernst Ph.d.-studerende mbidlingmaier@cs.au.dk
Blaabjerg, Jeppe Fredsgaard Ph.d.-studerende jfblaa@cs.au.dk
Borowski, Marcel Ph.d.-studerende marcel.borowski@cs.au.dk
Bressa, Nathalie Alexandra Ph.d.-studerende nathalie.bressa@cs.au.dk
Cavassim Alves, Maria Izabel Ph.d.-studerende mica@cs.au.dk
Ciosici, Manuel Rafael Videnskabelig assistent manuel@cs.au.dk
Coll Macià, Moisès Ph.d.-studerende moicoll@cs.au.dk
Dalskov, Anders Peter Kragh Ph.d.-studerende anderspkd@cs.au.dk
De Casas Sifuentes, Juan Pablo Ph.d.-studerende pdecasas@cs.au.dk
Drewsen, Asger Hautop Ph.d.-studerende drewsen@cs.au.dk 5335, 334
Enni, Simon Ph.d.-studerende enni@cs.au.dk
Escudero Ospina, Daniel Esteban Ph.d.-studerende escudero@cs.au.dk
Evangelista Belo, Joao Marcelo Ph.d.-studerende joaobelo@cs.au.dk
Freksen, Casper Ph.d.-studerende cfreksen@cs.au.dk
Georges, Aïna Linn Ph.d.-studerende ageorges@cs.au.dk
Ghosh, Satrajit Ph.d.-studerende satrajit@cs.au.dk
Gratzer, Daniel Ph.d.-studerende gratzer@cs.au.dk
Gregersen, Simon Oddershede Ph.d.-studerende gregersen@cs.au.dk
Grønbæk, Jens Emil Ph.d.-studerende jensemil@cs.au.dk
Haagh, Helene Ph.d.-studerende haagh@cs.au.dk 5335
Hogräfer, Marius Ph.d.-studerende mhograefer@cs.au.dk
Hvilshøj, Frederik Ph.d.-studerende fhvilshoj@cs.au.dk
Jakobsen, Kasper Ph.d.-studerende kasperbj@cs.au.dk
Kristensen, Erik Krogh Ph.d.-studerende erik@cs.au.dk
Krogh-Jespersen, Morten mkj@cs.au.dk
Larsen-Ledet, Ida Ph.d.-studerende ida.ll@cs.au.dk
Logins, Alvis Ph.d.-studerende alvis@cs.au.dk
Mampentzidis, Konstantinos Ph.d.-studerende kmampent@cs.au.dk
Mathiasen, Alexander Ph.d.-studerende alexmath@cs.au.dk
Mathisen, Andreas Videnskabelig assistent am@cs.au.dk
Mercer, Rebekah Hannah Ph.d.-studerende bekah@cs.au.dk
Neerbek, Jan Ph.d.-studerende jan.neerbek@cs.au.dk
Nellemann, Katrine Scheel Ph.d.-studerende scheel@cs.au.dk
Nielsen, Benjamin Barslev Ph.d.-studerende barslev@cs.au.dk
Nielsen, Michael Ph.d.-studerende mik@cs.au.dk
Noor, Bakhtawar Ph.d.-studerende au560049@cs.au.dk
Oechsner, Sabine Ph.d.-studerende oechsner@cs.au.dk
Ohlenbusch, Marit Edna Ph.d.-studerende meo@cs.au.dk
Pedersen, Mathias Ph.d.-studerende mvp@cs.au.dk
Petersen, Rasmus Killmann Brogaard Ph.d.-studerende killmann@cs.au.dk
Rasmussen, Troels Ph.d.-studerende troels.rasmussen@cs.au.dk
Rav, Mathias Ph.d.-stipendiat rav@madalgo.au.dk 5335, 334
Riera Belles, Meritxell Ph.d.-studerende mtxellrb@cs.au.dk
Schwartzbach, Nikolaj Ignatieff Ph.d.-studerende nis@cs.au.dk
Simkin, Mark Ph.d.-studerende simkin@cs.au.dk
Skorstengaard, Lau Ph.d.-studerende lau@cs.au.dk
Speed, Maria maria@birc.au.dk 1110